pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Jaki alkomat wybrać? cz.1

Lubisz jeździć samochodem? W taki razie, powinieneś dbać o swoje prawo jazdy. To dzięki niemu możesz się poruszać pojazdem mechanicznym i nie musisz korzystać z dobroci innych lub jeździć autobusem. Prawo jazdy niektórym jest zdobyć bardzo trudno, dlatego powinniśmy je szanować, aby całych egzaminów nie trzeba było powtarzać, ponieważ jest to nie tylko ogromny stres, ale też duży wydatek.
Niestety, najczęściej ci , którzy dopiero co zdali prawo jazdy nie jeżdżą przepisowo. Czują się eoni królami dróg, za szybko jeżdżą i bardzo często kończy się to tragicznie dla nich lub innych użytkowników drogi. To jednak nie jest jedyny problem. Dość porę kłopoty mają ci, którzy lubią imprezować, a po takich zabawach wsiadać do samochodu pod wpływem alkoholu i prowadzić. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż mamy wtedy opóźniona reakcję. Dlatego, aby wiedzieć czy możemy jechać , warto mieć ze sobą w samochodzie alkomat. Dzięki temu, upewnimy się czy nie przekroczyliśmy dopuszczanej ilości 0,2 promila.
 

Kupno alkomatu – na co zwrócić uwagę?
Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych alkomatów. Mają one inne parametry i ceny. Możemy znaleźć zarówno takie w przystępnych cenach jak i bardzo drogie. Mimo tego, że wydają nam się one podobne, to mają różne parametry, wykonanie, funkcje itp. najważniejszym jednak kryterium podczas wyboru alkomatu to cena. Pamiętać jednak należy , że nie jest ona zawsze decydująca, ponieważ trzeba zwrócić także uwagę na dokładność pomiarów oraz bezpieczeństwo.
 

Wybierz najlepszy
Podczas kupna alkomatu, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim sprawdź, przez kogo urządzenie zostało wyprodukowane. Dobrze byłoby, aby miał on swój serwis , a także laboratorium, aby alkomat można było skalibrować. Nie wierz we wszystko co piszą na blogach czy forach internetowych. Może się bowiem okazać, że niektóre zostały napisane na zlecenie producenta lub sprzedawcy i są jednostronne opinie. Przed zakupem upewnij się czy będziesz używał raczej sporadycznie sprzętu czy często do masowego sprawdzania trzeźwości też innych osób. Pamiętaj, że jedno urządzenie może mieć w różnych sklepach inna cenę. Sprawdźmy więc czy wybrany sklep jest wiarygodny i będzie możliwość złożenia reklamacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *