pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Sposoby sterowania ogrzewaniem – jak usprawnić regulację układu instalacji grzewczej cz1

Masz własny dom? Bez względu na to, czy jest on na poziomie budowy czy też już jest gotowy pamiętasz o takiej kwestii jaka jest ogrzewanie. W przypadku naszego klimatu, nie da się na szczęście o tym zapomnieć. Tak jak lato nie wymaga ogrzewania domu, ponieważ na zewnątrz panuje upał , a w środku przyjemny chłód, tak w zimie jest ono konieczne. Niestety , nie dałoby się wytrzymać w budynku w zimie , który nie jest ogrzewany. Uniemożliwiałoby to normalne funkcjonowanie domowników. Dlatego o tej kwestii, należy myśleć już wcześniej.
Tak samo ważne znaczenie w kwestii komfortu korzystania z budynku ma regulacja układu instalacji grzewczej. Takie urządzenia bardzo ułatwiają nam życie. Nie musimy bowiem ciągle zmieniać temperatur i dopasowywać jej do tej, która panuje na zewnątrz czy w środku, gdyż zrobi to wszystko za nas urządzenie. Trzeba jednak wiedzieć, na jakie konkretnie się zdecydować, aby użytkowanie było jak najbardziej dopasowane do budynku oraz naszych potrzeb.
 

Sterownik ESBE z serii CRC
Wyżej wymieniony sterownik reguluje temperaturę w zależności od tego, jaka panuje na zewnątrz budynku. Jest to tzw. Regulacja pogodowa. Zależność jest taka, że im niższą temperaturę mamy na zewnątrz, tym wyższa jest wewnątrz. Jest to taki rodzaj sterownika, który nie wymaga dużego wkładu ze strony użytkownika. Nie musimy także ustawiać ciągle parametrów grzewczych. Co więcej , regulacja ta sprawdź się dobrze w przypadku każdego rodzaju instalacji grzewczej. Najlepiej jednak sprawdza się w przypadku ogrzewania płaszczowego. W takim wypadku, temperatura zależy bezpośrednio od tej panującej na zewnątrz i wynika z tzw. Krzywej grzewczej.
 

Sterownik ESBE z serii CRD
Jest to inaczej regulacja inteligentna. Łączy ona cechy kilku metod. Wykorzystuje ona informacje o warunkach panujących w budynku, na zewnątrz jego, a także parametry instalacji. Dzięki temu, zapewnia ona najbardziej optymalne warunki w budynku. Możemy także znaleźć sterowniki, które kontrolują temperaturę w rożnych pomieszczeniach. W domach , które wyposażone są w prosty układ grzewczy możemy zainstalować inteligentny sterownik, który w sposób zaawansowany steruje przy pomocy zaworu mieszającego.Szukasz odpowiedniego sprzętu do swojej instalacji grzewczej? Pamiętaj, że odpowiednio dobrane  regulatory temperatury i sterowniki do pieca to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *