pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Sposoby sterowania ogrzewaniem – jak usprawnić regulację układu instalacji grzewczej cz2

Mieszkasz we własnym domu? Jeśli tak, to na pewno wiesz jak ważną rolę w każdym takim budynku odgrywa instalacja grzewcza. W naszym klimacie jest ona niezbędna. Wynika to z zim, które niekiedy są bardzo mroźne i w domu, który jest nieogrzewany trudno byłby wytrzymać. W lecie jednak jest na odwrót. Podczas upałów na zewnątrz, w domu jest chłodniej. Nie jest to jednak na tyle odpowiedni chód, który powstrzymałby uczucie gorąca. Jesień i wiosna to pory roku, gdzie temperatura jest najlepsza. Nie jest bowiem ani gorąco, ani za zimno. Nadal jednak potrzebna jest nam ciepła woda do mycia naczyń, siebie czy innych kwestii.

Kapryśne pory roku, to jednak zmartwienie głównie tych, którzy posiadają własny dom. W przypadku mieszkań, wygląda to inaczej, ponieważ jeśli jest ogrzewanie z miasta, to niemieszkający decydują kiedy mają być ciepłe grzejniki, a ciepłą woda jest cały czas. W przypadku ogrzewania gazowego, mamy już wszystko zainstalowane. Mieszkając we własnym budynku lub zamierzając to roić, trzeba samemu zdecydować jaką instalacje oraz jej regulację zamontować.

Urządzenia do regulacji
Urządzenia regulujące zasilanie instalacji grzewczej bardzo ułatwiają nam życie. Nie musi wtedy bowiem być ciągle nadzorowana instalacja. Jaki urządzenie do sterowania ogrzewaniem wybrać do swojego domu? Zacznijmy od sterownika ESBE z serii CRA100 czyli regulacji stałotemperaturowej. Jest to sposób zarówno najczęściej spotykany jak i najprostszy. Temperatura jest utrzymywana stale ta sama. Nie uwzględnia ona warunków jakie panują aktualnie na zewnątrz czy też wewnątrz budynku. Sterownik jest zaprogramowany, aby regulować temperaturę na stałym i zaprogramowanym poziomie.

Sterownik ESBE z serii CRB czyli regulacja w pomieszczeniu
Tym razem nieco innych system, który kontroluję wysokość temperatury według czujnika, który umieszczony jest w module sterującym. Moduł taki jest i instalowany w głównym i najczęściej używanym pomieszczeniu. Jeśli w takim pomieszczeniu temperatura ulega zmianie, to zmienia się cała temperatura instalacji. Aby taki efekt osiągnąć używa się sterowników temperatury pomieszczenia. Tka regulacja sprawdza się szczególnie w małych budynkach czy mieszkaniach lub tam gdzie powierzchnia jest otwarta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *