pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Ekrany dotykowe z indukcją elektromagnetyczną

W dzisiejszych czasach zaobserwować możemy ogromny rozwój technologii. W porównaniu do poprzedniego wieku, jesteśmy znacznie bardziej do przodu. Co więcej, technologia się tak szybko rozwija, że ciężko nadążyć za nowinkami technicznymi. Jeśli urodziłeś się w wieku XX, to na pewno pamiętasz telewizor i komputery , które miały postać ogromnego pudełka i były niezwykle ciężkie. Obraz także nie był w nich idealny. Dzisiaj, telewizory i komputery są płaskie jak zeszyt i nikogo to wcale nie dziwi.
Telefony także uległy zmianie. Tak jak kiedyś posiadały tylko podstawowe funkcje, które miały pomóc w kontakcie z innymi, tak dzisiaj są to małe komputery, które potrafią praktycznie wszystko. Co więcej, do lamusa zaczynają odchodzić wszelkiego rodzaju klawisze. Pojawiają się ogromne ilości urządzeń, które wyposażone są w ekrany dotykowe. Jednak nie dotyczy to tylko komputerów i telefonów, ale także takich urządzeń jak pralki, lodówki, bankomaty i wiele innych. Z racji, z e codziennie korzystamy z takich ekranów, warto wiedzieć na jakiej zasadzie działa tam dotyk. Wiedz jednak, że każdy ekran ma inne zasady funkcjonowania.
 

Różne odsłony dotyku
Ekran z indukcja elektromagnetyczną równi się nieco od tych, które spotykamy w telefonach, tabletach czy komputerach. Znajdziemy go w takich urządzeniach jak komputery tabletowe, graficzne tablety LCD czy też kabinach fotograficznych samoobsługowych. W tym wypadku , metoda wykrywania w taki sposób dotyku, nie była nawet związana z Monitorami typu LCD. Instalowanie takich sensorów w monitorach LCD rozpoczęto znacznie później. Dzięki takim sensorom, osiągnąć możemy bardzo wysoką dokładność. Użytkownik dotykając ekran za pomocą stylus, który generuje pole magnetyczne. Sensory wykorzystują do tego aby pokreślić położenie stylus, energię elektromagnetyczna , która jest odbierana.
 

Ekran bez możliwości dotyku palcem?
Do obsługiwania takiego ekranu nie możemy używać palca. Nie jest to bowiem możliwe, a sterować nim możemy tylko przy pomocy specjalnego stylus. Technologia ta posiada bardzo mały zakres zastosowań. Ma soje zarówno dobre jak i złe strony dzięki temu, że nie reaguje ona na dotyk, to nawet w przypadku dotknięcia niechcący panelu nie zostaną nam wprowadzone żadne zmiany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *