pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Panele dotykowe – część naszego codzinnego życia

Jeśli jesteś urodzony w drugiej połowie XX wieku to na pewno pamiętasz czasy, kiedy nie w każdym domu był komputer, a nawet w praktycznie żadnym go nie było, telefony były w większości stacjonarne, a wszelkie monitory miały postać ogromnych pudeł. Co więcej, były to czasy, kiedy królowały wszelkie klawisze. Teraz, nikt nie wyobrażałby sobie, aby mieć telefon z klawiszami – przynajmniej jeśli chodzi o osoby z pokolenia Y. Telewizory i komputery są co raz to bardziej płaskie i mają lepszą jakość obrazu.
Rynek zdominował przede wszystkim dotyk. Ekrany dotykowe maj potężne znacznie w dzisiejszych czasach, gdyż umieszczane są praktycznie wszędzie, gdzie kiedyś były klawisze. Nie wyobrażamy sobie dzisiaj, aby napisać chociażby smsa na telefonie wyposażonym w klawisze. Od jakiegoś czasu mamy także do czynienia z mnóstwem dotykowych komputerów, laptopów, drukarek, bankomatów, paneli w samochodach itp. każdego dnia mamy do czynienia z tą technologią. Staje się ona częścią nieodłączną naszego życia.
 

Technologia wokół nas
Zastanawiałeś się w ogóle czym jest panel dotykowy? Zapewne nie, ale określenie takiej definicji też nie jest łatwe. Możemy go nazwać takim elementem wyposażenia, który pozwala na interakcje użytkownika z komputerem poprzez dotykanie ekranu. Dzięki temu, że w monitor wbudowane są sensory, które wykrywają dotyk dają nam możliwość wydawanie różnych poleceń komputerowi w zależności od tego gdzie dotkniemy ekranu. W tym wypadku, mamy do czynienia z połączonymi dwoma funkcjami zawartymi w jednym urządzeniu czyli urządzenia wyjściowego i ekranu.
 

Co napędza biznes?
Głównym napędem biznesu związanego z ekranami dotykowymi jest ogromna ilość korzyści z tego wynikających. Wynika to z intuicyjnego sposobu obsługi ekranów dotykowych. Nawet osoby, które nie są przyzwyczajone do telefonów czy komputerów potrafią się obsłużyć takimi, które mają dotykowe ekrany. Dzięki temu, że nie musimy używać klawiszy czy myszki, ale bezpośrednio dotykamy ikon, które mają być wyświetlone , takie urządzenia są o wiele łatwiejsze w obsłudze. Taka technologia pozwala na zminiaturyzowanie urządzeń i ich uproszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *