pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Czy można wierzyć wirtualnemu alkomatowi?

Lubisz jeździć samochodem? Skoro tak, to na pewno chciałbyś mieć prawo jazdy jak najdłużej. Wiąże się to oczywiście z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego. Jednak nie każdy lubi je przestrzegać , ale woli łamać. Co więcej, niekiedy takim osobom się udaje, a te które jeżdżą ostrożnie i tylko raz docisną pedał gazu mocniej od razu dostają mandat. Dlatego, trzeba wiedzieć, gdzie możemy jechać mniej a gdzie więcej. Skoro posiadasz taki dokument haj prawo jazdy, to na pewno znasz przepisy.
Zastanawiałeś się może co jest największą przeszkodą kierowcy? Nie , nie jest tu mowa o korkach, mimo iż w mieście mogą one nas doprowadzić do białej gorączki, mowa tu o alkoholu. Mimo iż, przekraczanie prędkości także kończy się często utrata dokumentów, tak alkohol dodatkowo powoduje wypadki. Dlatego, jeśli lubisz imprezować, poproś kogoś aby Cię później odwiózł do domu. Jeśli nie masz takiej osoby, ale nie wypiłeś dużo i chcesz wiedzieć czy jesteś już w stanie jechać, to skorzystaj z wirtualnego alkomatu.
 

Jak to działa?
Aplikacji, które pokażą nam zwartość alkoholu we krwi jest wiele. Co więcej, oferują je także producenci piwa na swoich stronach. Najczęściej, aby obliczyć stężenie alkoholu korzystają one ze wzoru Widmarka. Polega on na tym, że podajemy takie informacje jak płeć, ilość wypitego alkoholu i masę ciała. Inne aplikacje biorą także pod uwagę nadwagę czyli współczynnik BMI. Kiedy wprowadzimy dane w odpowiednie tabelki, zobaczymy orientacyjna ilość alkoholu we krwi. Programy te szacują także za ile godzin będzie można wsiąść do samochodu.
 

Wierzyć czy nie?
Pamiętaj, że takim rodzajom takich aplikacji nie należy wierzyć w 100%. Jest to podawane tylko orientacyjnie i nie możemy zawierzyć mu prawa jazdy czy też bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Weź pod uwagę to, z e większość aplikacji nie bierze pod uwagę tego, czy Twój żołądek był pusty czy też pełły podczas poszywania alkoholu. Nie jest on więc w stanie dokładnie wyliczyć jakie stężenie alkoholu znajduje się w twojej krwi. Jeśli chcemy mieć dokładne pomiary, lepiej wyposażyć się w alkomat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *