pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Alkomaty – ceny, rodzaje, zastosowanie

Każdy z nas, kto ma prawo jazdy, chce aby pozostało ono z nim już na zawsze. Dzięki temu, można się poruszać, jechać do pracy, sklepu czy lekarza, szczególnie jeśli mieszka się na wsi z dala od miasta. Nie każdy jednak pamięta, jak trudno taki dokument było zdobyć, zapominają o tym szczególnie ludzie młodzi, którzy lubią nie tylko zawrotną prędkość, ale także duże ilości alkoholu. Obie te rzeczy są bardzo niebezpieczne i zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.
ATk jak podczas prędkości jesteśmy skupieni i mamy zachowaną jasność umysłu, tak po wypiciu alkoholu nie potrafimy prowadzić prawidłowo samochodu po jezdni oraz mamy opóźnioną reakcję. Zagrażamy wiec nie tylko sobie, ale także innym kierowcom, którzy jadą prawidłowo i pieszym. Aby uniknąć wsiadania pijanym za kierownicę, najlepiej nie jechać na żadna imprezę swoim samochodem, ale poprosić kogoś, aby nas odwiózł. Innym sposobem jest korzystanie z alkomatu. Jeśli nie wypiłeś dużo i nie wiesz czy możesz jechać, to warto mieć go przy sobie, aby sprawdzić czy nie przekroczysz normy 0,2 promila.
 

Rodzaje alkomatów
Jeśli poszukujemy alkomatu, to najpierw musimy wiedzieć jakiego potrzebujemy oraz jakie mamy do wyboru. Warto też określić jaką kwotę możemy na niego wydać. Zacznijmy więc od tego jakie mamy rodzaje alkomatów i ile będą nas one kosztować. Rodzaje są trzy. Pierwszy to półprzewodnikowe. Ich cena waha się od 20 do 700 zł. Są to urządzenia dal osób indywidualnych . Zwykle błąd pomiaru jest bardzo duży i rożny w czasie więc producenci nie określają go. Niestety żadne z tego rodzaju alkomatów nie pokażą nam dokładnego wyniku. Za te cechę biorą odpowiedzialność laboratoria lub producent w razie prowadzenia do pojazdu po alkoholu jeśli wynik będzie poniżej 0,2 promila.
 

Elektrochemiczne i spektrofotometryczne
Drugim rodzajem są alkomaty Elektrochemiczne, których cena dochodzi nawet do 7 tys. zł. Wykorzystywane są one przez policję na całym świecie błąd wynosi około 5%. Ostatni rodzaj to alkomaty spektrofotometryczne, których cena przekracza 8 tys. zł. Używane są najczęściej jako urządzenia domowe stacjonarne. Charakteryzują się one najdokładniejszymi pomiarami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *