pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Jaki alkomat wybrać? cz.2

Jesteś kierowcom? W takim razie na pewno szanujesz swoje prawo jazdy. Najczęściej robią to osoby, które zdobyły je z wielkim trudem zdając egzaminy po kilka razy, jest to nie tylko bardzo stresujące, ale także kosztowne i nie każdy może sobie pozwolić na kilkakrotne egzaminy. Dlatego , warto dbać o ten dokument , aby go nie stracić. Jednak młode osoby, nie zawsze doceniają to, że mogą prowadzić samochód. Bardzo często nie stosują się oni do zasad ruchu drogowego i ignorują przepisy, szczególnie jeśli posiadają samochód z większym silnikiem.
Jednak są takie sytuacje, że pojemność nie ma znaczenia, ale ilość promili. Mowa tutaj o imprezowiczach, którzy postanawiają sami wracać samochodem po wypiciu alkoholu. Kierowca w Polsce może mieć maksymalnie 0,2 promila w wydychanym powietrzu. Jeśli wiemy, że przekroczyliśmy te wielkość, to nie wsiadamy do samochodu. A co jeśli nie jesteśmy pewni? W takim wypadku warto mieć alkomat w samochodzie, aby sprawdzić stężenie alkoholu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy stracimy prawo jazdy w razie kontroli czy też nie.
 

Dobór odpowiedniego sprzętu
Aby wybrać dobry alkomat, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, dzięki którym nie wybierzemy takiego, który będzie nam pokazywał nieprawidłowy wynik. Przede wszystkim, jeśli chcesz mieć precyzyjny wynik sprawdź jakiej jakości jest czujnik elektrochemiczny. Zanim kupisz najlepiej sprawdź skąd pochodzi oraz czy producent jest wiarygodny. Skontroluj także ustniki. Nie powinny one mieć możliwości zaciągnięcia się ponownie powietrzem. Taki ustnik zapobiega przenoszeniu się chorób. Sprawdź także czy urządzenie jest wyposażone w nadstawkę, która daje możliwość wielokrotnego użytku. Jeśli decydujesz się na urządzenie wysokiej klasy to powinno być ono wyposażone w baterie litowo-jonową. Zapytaj także sprzedawcę o kalibracje alkomatu.
 

Jak wybrać jednorazowy test?
Alkomat to doskonały pomysł, ale jeśli nie piejesz zbyt często alkoholu, to nie warto wydawać kilkaset złotych na taki sprzęt. Znacznie lepszym rozwiązaniem w takim wypadku będzie test jednorazowy. Ale jak go wybrać? Przede wszystkim nie decydujemy się na te pierwsze lepsze. Aby wybrać prawidłowy lepiej jest sobie wcześniej poczytać o danych markach, aby nie kupić takiego, który pokaże nam nieprawidłowy wynik. Pamiętaj także o tym, aby zapoznać się instrukcją obsługi urządzenia. Nawet jeśli już wcześniej z takiego testu korzystaliśmy, to różni producenci mogą wymagać innego postępowania. Najlepiej jest wybrać taki model w którym najpierw musimy dmuchnąć w balonik, a później wrzucić do niego test. Upewnij się , że zakupiony test posiada certyfikaty, które są potwierdzeniem wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *