pt. Lip 17th, 2020

Alkomaty, ekrany dotykowe, sterowniki cieplne

Blog technologiczny o wszystkim. Piszemy o alkomatach, ekranach dotykowych, sterowników do pieców i wiele więcej

Sterowniki do kominków

Każdy z nas, kto ma własny dom, chce aby nie tylko prezentował się jak najlepiej, ale także był praktyczny i komfortowy dla mieszkańców. By takowy był, potrzebne jest ogrzewanie. Mimo iż nie wydaje się to takie trudne, to wybór odpowiedniego może sprawiać nie lada problemy. Na rynku mamy tak potężny wybór wszelkiego rodzaju ogrzewania, że jeśli wcześniej nic się na ten temat nie dowiemy, to nie będziemy mieli pojęcia , które ogrzewanie jest najlepsze dla naszego domu.
Na pewno wiesz, że o takich kwestiach jak ogrzewanie, trzeba myśleć już na etapie budowy domu. Jest to bardzo ważne ponieważ wtedy rozkładane są rury i wszelkie przewody. Aby później nie kuć w ścianach, lepiej jest się zastanowić od razu. Jeśli lubisz przytulne wnętrza, to warto wygospodarować miejsce na kominek. Nawet jeśli g w przyszłości nie zamontujesz, to w razie zmiany zdania będziesz miał już gotowe wszystko.
 

Jak nim sterować?
Jeśli zdecydowałeś się na kominek, to warto pomyśleć o sterowniku do niego. Znajdziemy je z płaszczem wodnym oraz bez niego. W zależności od tego jak wyposażone są sterowniki, dają one możliwość obsługi zarówno palenisk jak i zintegrowanych z nimi Instalacji grzewczych. W tym wypadku punkt odniesienia stanowi temperatura wody jak jest w instalacji. W przypadku sterowników do kominków z płaszczem wodnym, służyć one mogą zarówno do wyłączania jak i wyłączania innego systemu grzewczego. Taka możliwość daje przekaźnik bez napięciowy.
 

Przykłady sterowników
Każdy sterownik jest wyposażony w system zabezpieczający przed powstawaniem kamienia , a także w niezbędne systemy, które chronią instalację, aby ta się nie przegrzała lub nie zamarzła. Sterowniki do kominka pozwalają na znacznie efektywniejsze spalanie drewna. Dzięki odpowiedniej automatyce kominkowej będziemy mogli sporo oszczędzić. Zdecydować się możemy na regulator rt-08g tatarek bufor – solar wood line. Jest to regulator zajmujący się sterowaniem obiegiem grzewczym. Posiada ona wyświetlacz graficzny a jego źródłem ciepła jest kominek wyposażany w płaszcz wodny. Jeśli potrzebujemy czego do obsługi Instalacji grzewczych rozbudowanych, które zasilane są przez wkłady kominkowe to przyda nam się regulator do kominka kominek plus rt-08k.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *